Montaż sztukaterii gipsowej – Nie taki montaż straszny…

Owiany złą sławą montaż sztukaterii gipsowej jest wynikiem niekompetencji obecnych na rynku fachowców. „-Pani, to pyli, - będzie bałagan, -to się nie da, -to za ciężkie jest”. To najczęściej zasłyszane wymówki „fachowców”.

„Pani, to się nie da”

Montaż sztukaterii gipsowej często budzi obawy. Klient przekonany o słuszności obaw specjalisty pod naciskiem jego argumentów ulega, co skutkuje wyborem sztukaterii z tworzyw sztucznych, styropianowej czy poliuretanowej, która jest dużo lżejsza i w ich mniemaniu łatwiejsza w montażu. Po kilku jednak latach efekt zamontowanej wcześniej sztukaterii nie spełnia już oczekiwań klienta. Łączenia zaczynają być widoczne, sztukateria miejscami zdeformowana. W przeciwieństwie do sztukaterii gipsowej, tej styropianowej czy z poliuretanu nie da się już naprawić. Mimo wcześniejszych obaw ostatecznie przekonują się do wymiany na sztukaterię gipsową. Co niestety wiąże się ze zwiększonymi kosztami i ponownym remontem.

Jednak sytuacja powoli się zmienia, a specjalistów przybywa. My również dysponujemy profesjonalna ekipą, która sprosta nawet najbardziej wymagającym klientom. Oferujemy montaż sztukaterii w całej Polsce i Europie. Dokładnie i szybko. Nasi najlepsi montażyści sprostają każdemu wyzwaniu.

Nasza firma dysponuje profesjonalną ekipą montażową z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym zarówno w dużych obiektach (hotele, sale bankietowe, pałace) jak i w zwykłych mieszkaniach i domach. Zainteresowanych prosimy o kontakt, celem uzgodnienia zakresu montażu oraz sporządzenia wyceny (oferty).

Prośmy o kontakt aby zdobyć więcej informacji lub otrzymać wycenę na dostawę i montaż własnego projektu sztukaterii.

Montaż sztukaterii gipsowej – Chciałbym sam, ale czy sobie poradzę?

Wielu z Was chciałoby jednak zamontować sztukaterię samemu. Martwi Was, że nie poradzicie sobie z montażem sztukaterii gipsowej. Jeśli macie smykałkę do remontów czy drobnych przeróbek z pewnością poradzicie sobie również z tym.

Poniżej krótki instruktaż. Jak zamontować listwy przysufitowe (fasety):

  • Sprawdzamy wysokość wybranej listwy (w katalogu/na stronie internetowej) i odmierzamy tą wartość na ścianie.
  • Wysokość listwy na ścianie| Szerokość listwy na suficie
  • Wszystkie listwy układamy w skrzynce (sufit będzie na dnie skrzynki). Listwę przycinamy pod kątem 45º piłą do drewna. Odmierzamy potrzebną długość listwy i odcinamy drugi koniec.
  • Listwy kleimy przy użyciu gipsu szpachlowego SEMIN CE78 1 godzina, który rozpoczyna wiązanie po upływie 1 godziny. Konsystencja gipsu powinna być gęsto plastyczna. Listwę należy mocno docisnąć do ściany i sufitu, tak by klej wpłynął do środka pomiędzy ścianę , sufit i listwę.
  • Wbijamy w wyznaczoną linie montażu gwóźdź stalowy tak by listwa nie zsuwała się w dół.
  • Nadmiar kleju zbieramy przy pomocy szpachelki. Ewentualne braki kleju uzupełniamy nadmiarem zebranego kleju.
  • Szczególną uwagę należy zwrócić na łączenie listew ze sobą i ten styk starannie połączyć klejem. Następnie niewielki już nadmiar kleju wycieramy nawilżoną w wodzie gąbką.
  • W przypadku montażu większych i cięższych listew dodatkowo kołkujemy listwy do sufitu lub ściany kołkami szybkiego montażu, co ok. 1,5m .
  • Połączenia szpachlujemy miękkimi gładziami gipsowymi tak by łatwo było je wyszlifować nie naruszając struktury przyklejanej listwy.
  • Szczególną uwagę należy zwrócić na narożniki i miejsca połączeń listew zachowując kształt szlifowanych listew.
  • Po wyschnięciu szlifujemy.
  • Szlifujemy płótnem ściernym najpierw grubością  „ 100” a  na koniec ostatecznie grubością „ 150 „.
  • Przed malowaniem całość należy zagruntować. Malować można ręcznie pędzlem lub natryskiem.

Macie problem z montażem, potrzebujecie porady? Jesteśmy do waszej dyspozycji, poradzimy, pomożemy. > Kontakt

Więcej wpisów

Właściwości izolacyjne Sztukaterii Gipsowej

Gips jest materiałem o wielu zastosowaniach, który znajduje swoje miejsce w różnych dziedzinach, od medycyny po budownictwo. Jednym z interesujących zastosowań gipsu jest jego rola jako materiału izolacyjnego. W tym artykule przyjrzymy się zasadom działania gipsu jako izolatora termicznego i akustycznego, jego zaletom i zastosowaniom w dziedzinie izolacji.

Czytaj więcej >

Niepalność Sztukaterii Gipsowej: Bezpieczeństwo i Nowoczesność

Sztukateria gipsowa to tradycyjna i wyjątkowo elegancka forma ozdabiania wnętrz, znana od setek lat. Chociaż jej estetyka i trwałość były zawsze doceniane, istnieje także coraz większe zrozumienie potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa w dzisiejszym świecie. W związku z tym, ważnym aspektem, który przyciąga uwagę architektów i właścicieli nieruchomości, jest niepalność sztukaterii gipsowej.

Czytaj więcej >
Select your currency
EUR Euro