Czas realizacji zależy od wielkości zamówienia i adresu dostawy. Wyceniamy go indywidualnie.
Ze względu na specyfikę produktów, ręczny proces ich wytwarzania i możliwość uszkodzeń w transporcie, nie wadliwe produkty nie podlegają zwrotowi. W związku z czym prosimy o przemyślane zakupy.
Tak, bezpłatnie wysyłamy próbki: listew podsufitowych, płaskich, gzymsów, a także listew przypodłogowych.
Tak, jesteśmy w stanie dostarczyć naszą sztukaterię do wszystkich krajów Unii Europejskiej. Regularnie dowozimy do Niemiec, Austrii czy Szwecji. Dysponujemy własnymi samochodami jak również korzystamy z usług kurierskich i spedycyjnych, co pozwala dostarczyć naszą sztukaterie niemal w każdy zakątek świata.
Najczęściej staramy się dostarczać zamówienia naszym transportem. Obejmuje to zamówienia krajowe jak również zagraniczne. Natomiast małe, pojedyncze zamówienia możemy wysłać kurierem po dokonaniu przedpłaty na konto.
Tak, możemy wysłać małe zamówienia (małe listewki/pojedyncze rozety). Sposób dostawy zamówienia określamy indywidualnie w zależności od wielkości i adresu dostawy.
Przedpłata na konto a także płatność gotówką przy dostawie w przypadku zamówień z naszym transportem
Tak, jesteśmy w stanie wykonać dowolną sztukaterię na zamówienie jak również odtworzyć starą, historyczną. W przypadku nowych elementów do wyceny i produkcji potrzebny będzie zwymiarowany przekrój (listwy, fasety) lub rzut elementu. Natomiast w przypadku odtworzenia potrzebny będzie kawałek starej sztukaterii.
Tak, możemy wykonać dowolny wymiar łuku lub okręgu na zamówienie, zarówno z listew przysufitowych jak i listew płaskich. Dotyczy to wszystkich listew bez dekoru i części listew ozdobnych z rzeźbieniami.
Tak, praktycznie wszystkie nasze listwy można zamontować jako listwy pod oświetlenie led. Montujemy je wówczas do jednej z płaszczyzn (ściana lub sufit) w zależności czy chcemy oświetlić ścianę czy sufit. Przy cięższych listwach wystarczy zastosować kołki szybkiego montażu.
Więcej na temat montażu.
Tak, prawie każdą z naszych listew można zamontować jako listwę karniszową. Montujemy je wówczas tylko do sufitu. Przy cięższych listwach wystarczy zastosować dodatkowo kołki szybkiego montażu.
Klej do sztukaterii gipsowej powinien być gipsowy. Odradzamy stosowanie klejów typu „Mamut”.
Klej gipsowy pozwala na swobodny montaż, poprawne pozycjonowanie klejonych elementów, poprawne sklejenie łączeń i wstępną obróbkę.
Polecamy klej SEMIN CE78 1 godzina, który sami stosujemy. Co więcej mamy go w swojej ofercie. Jest również dostępny w większości sklepów budowlanych.
Jeden worek SEMIN CE78 – 20 kg wystarcza na ok. 40 metrów bieżących średniej (ok. 10 x 10 cm) listwy podsufitowej. Do małych listew płaskich będzie potrzeba ok połowę mniej kleju, t.j 1 worek na ok 80mb.
Najlepiej montować sztukaterię przed malowaniem.
Podłoże musi być czyste, odpylone, zagruntowane i najlepiej niemalowane. W przypadku pomalowanych ścian należy naciąć lub zedrzeć miejscowo farbę w miejscu styku sztukaterii ze ścianą. W przeciwnym wypadku może dojść do odklejenia się sztukaterii wraz z farbą od tynku.
Tak, gips można swobodnie ciąć przy pomocy piły płatnicy do drewna. Elementy są zbrojone włóknem szklanym, więc można je przycinać bez obawy o wykruszenia i pęknięcia, Jednak należy pamiętać by robić to od strony „twarzy” (widocznej po zamontowaniu)
Tak, elementy są zbrojone włóknem szklanym, w związku z czym można wiercić otwory bez obawy o wykruszenia i pęknięcia.
Nie powinno się tego robić. Sztukateria wówczas nie będzie trzymała się ściany, tylko tapety, co zwiększy ryzyko oderwania się sztukaterii od ściany, ponadto na tapecie mogą zostać widoczne, trudne do usunięcia zabrudzenia po klejeniu sztukaterii. Najpierw montujemy sztukaterię, następnie docinamy tapetę.
Tak, sztukateria gipsowa świetnie absorbuje i oddaje wilgoć, co może pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności.
Tak, sztukateria gipsowa świetnie sprawdzi się również w kuchni. Po pomalowaniu farbą do kuchni/łazienek sztukateria staje się zmywana.
Tak, w tym przypadku wyjątkowo do klejenia należy użyć silikonu. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na tył sztukaterii, by nie była zapylona. Można ją przetrzeć wilgotną gąbką lub zagruntować. Ponadto podłoże musi być czyste i odtłuszczone.
Tak, sztukateria gipsowa w przeciwieństwie to tej z innych materiałów jest całkowicie odporna na działanie wysokich temperatur. Można ją bezpiecznie stosować do obudowy kominków, nawet w bliskiej odległości od drzwiczek wkładu.
Gips to bardzo wdzięczny materiał. Można go malować każdą farbą: cementową, wapienną, silikatową, akrylową, winylową, lateksową czy ceramiczną. Uzależniamy rodzaj farby od funkcji pomieszczenia w której ma być użyta i miejsca zastosowania sztukaterii. Polecamy zagruntować sztukaterię przed malowaniem co pozwoli na mniejsze zużycie farby.
Przy zwykłym użytkowaniu (odkurzanie, mycie podłóg) z listwami nie ma żadnych problemów. Zaleca się po pomalowaniu farbą dodatkowe pokrycie listew lakierem, który nie tylko zabezpieczy przed wilgocią, a również wzmocni powierzchnię.