Perfekcyjne połączenia Sztukaterii Gipsowej

Gips jest materiałem, który jest stosunkowo łatwy w obróbce. Ma wiele cech, które sprawiają, że jest atrakcyjny dla osób pracujących w dziedzinie konstrukcji, remontów, sztuki i rzemiosła.

Gips jest miękki i łatwo formowalny, co oznacza, że można go w łatwy sposób wycinać, grawerować, rzeźbić i kształtować, może być łatwo nakładany na różne powierzchnie w postaci masy, która staje się twarda po wyschnięciu. Jest to przydatne w tworzeniu powłok gipsowych na ścianach, sufitach lub innych powierzchniach. W naszej ofercie znajdziesz elementy wyłącznie gipsowe dzięki czemu osiągniesz perfekcyjne połączenia sztukaterii.

Gips jest bardzo wdzięcznym, a za razem solidnym materiałem. Dzięki właściwościom gipsu można osiągnąć efekt „monolitu”. Łączenia po obróbce stają się  zupełnie nie widoczne i trwałe. Łączenia nie pękają, nie odkształcają się pod wpływem temperatur i wilgotności powietrza, nie odbarwiają się. Naszą sztukaterię możesz malować dowolnie wybraną przez Ciebie farbą. Perfekcyjne połączenia sztukaterii są w zasięgu Twojej ręki.

Perfekcyjne połączenia sztukaterii – Ważne wskazówki:

  • odpylanie

Łączenia przed klejeniem sztukaterii należy najpierw odpylić (np. przy pomocy mokrej gąbki).

  • zacinanie pod kątem 45 stopni.

Ściany nie zawsze są proste, szczególnie kiedy robimy remont w starym budynku. Gdy musimy przykleić na jedną ścianę dłuższy kawałek – połączyć 2 lub więcej kawałków, dobrze jest docinać listwę pod kątem 45 stopni. Zniweluje to ewentualny widoczny niekiedy uskok jak w przypadku cięcia na prosto.

  • zebranie nadmiaru kleju

Zawsze zbieramy nadmiar kleju przy pomocy szpachelki i mokrej gąbki. Klej SEMIN CE78 po zastygnięciu może być twardszy ok przyklejanego gipsowego elementu, co może skutkować naruszeniem zewnętrznej warstwy listwy

  • czasem potrzeba kilku warstw

Nie zawsze uda się idealnie dociąć listwę i łączenia czasem wychodzą większe niż zakładaliśmy. Po sklejeniu łączenia pokrywamy miękką gładzią szpachlową. Gips wciąga wodę, co powoduje, że gładź zapada się. Po wstępnym przeszlifowaniu warto powtórzyć czynność, nałożyć gładź ponownie   i ponownie przeszlifować

  • 2 gradacje płótna

Łączenia sztukaterii najlepiej szlifuje się płótnem ściernym. Zaczynamy od gramatury 100, później przechodzimy do 150

Jeśli wciąż masz jakieś pytania, wątpliwości lub problemy z montażem lub żeby osiągnąć perfekcyjne połączenia sztukaterii, z chęcią pomożemy.

Więcej wpisów

Właściwości izolacyjne Sztukaterii Gipsowej

Gips jest materiałem o wielu zastosowaniach, który znajduje swoje miejsce w różnych dziedzinach, od medycyny po budownictwo. Jednym z interesujących zastosowań gipsu jest jego rola jako materiału izolacyjnego. W tym artykule przyjrzymy się zasadom działania gipsu jako izolatora termicznego i akustycznego, jego zaletom i zastosowaniom w dziedzinie izolacji.

Czytaj więcej >

Niepalność Sztukaterii Gipsowej: Bezpieczeństwo i Nowoczesność

Sztukateria gipsowa to tradycyjna i wyjątkowo elegancka forma ozdabiania wnętrz, znana od setek lat. Chociaż jej estetyka i trwałość były zawsze doceniane, istnieje także coraz większe zrozumienie potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa w dzisiejszym świecie. W związku z tym, ważnym aspektem, który przyciąga uwagę architektów i właścicieli nieruchomości, jest niepalność sztukaterii gipsowej.

Czytaj więcej >